ĆWIERĆLAND

Opublikowano: 05 Paź - 16:13

Dnia 4 października w naszej szkole odbyła się impreza integracyjna dla klas I – III –
ĆWIERĆLAND. Zabawę zorganizowała szkolna pedagog – Edyta Warowna.
Uczestniczyło w niej 109 uczniów klas I – III

Zabawa miała na celu ułatwienie kontaktów rówieśniczych, lepsze poznanie się, wyzwolenie aktywności twórczej oraz stymulowanie do podejmowania działań z wykorzystaniem różnorodnych środków wyrazu.
W czasie tej zabawy dzieci kształtują umiejętność porozumiewania się z sobą,
uczą się pracy i współpracy w zespole, kreatywności, twórczego myślenia, umiejętności pokonywania trudności, rozwijają pomysłowość i wyobraźnię.

Kilka dni wcześniej uczniowie losowali kolory. Tego dnia przebrali się w te kolory.
Na małej salce było bardzo kolorowo. Pani pedagog czytała bajkę o państwach ćwierćlandu. Dzieci słuchały bajki w bardzo dużym skupieniu. Uczniowie w swoich państwach wykonywali zadania np. urządzali swoje królestwa, uczyli się i śpiewali swój hymn, przygotowywali zwroty grzecznościowe w swoim języku, otrzymali nawet paszporty swoich państw. Na koniec uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.
Uczniowie klas I – III wykazali się bardzo dużą kreatywnością i dobrą współpraca w zespołach. Dziękujemy rodzicom za pomoc w doborze ubrań na tą uroczystość.