9 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny dla klas V „Bliżej Olimpu”. Nauczycielki języka polskiego, p. Justyna Figas oraz Barbara Tuczyńska zaprosiły do współpracy przedstawiciela biblioteki publicznej w Jerzmanowej – p. Lucynę Słowińską. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z klas V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej oraz Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie. Celem konkursu było poszerzenie wiadomości o bogach i bohaterach starożytnej Grecji. Uczniowie wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych, rozpoznawali bogów i ich atrybuty oraz mogli popisać się znajomością wybranych mitów. Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu pozwoliło dzieciom uwierzyć w siebie, wpłynęło na poczucie sukcesu i zadowolenia z własnej pracy.
Laureaci konkursu: I miejsce – Hanna Makara (SP Jaczów), II miejsce – Kacper Pręga (SP Jerzmanowa), III miejsce – Wiktoria Borek (SP Jerzmanowa), wyróżnienia: Aleksander Witkowicz, Karolina Błońska, Julia Buczyńska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.