BIOFEEDBACK

Opublikowano: 14 Gru - 16:20

Szanowni Rodzice

Od 1 września 2015r. uczniowie Gminy Jerzmanowa mogą korzystać z profesjonalnego treningu mózgu za pomocą terapii Biofeedback w ramach projektu „ Biofeedback w Gminie Jerzmanowa” projekt współfinansowany jest przez Fundację Polska Miedź SA oraz Urząd Gminy Jerzmanowa.

Gabinet do terapii przygotowany jest w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej. Z terapii korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie , Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej oraz Publicznego Gimnazjum im Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej.

Terapię prowadzi pedagog szkolny – Edyta Warowna , która ukończyła szkolenie z zakresu EEG BIOFEEDBACK I i II stopnia.

Na zajęcia kwalifikuje uczniów Zespół ds. udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej za zgodą rodziców, zgodnie z zasadami rekrutacji na zajęcia.

EEG Biofeedback – to nowoczesna metoda treningowa wykorzystująca specjalistyczny sprzęt wraz z oprogramowaniem do obserwacji aktywności i pracy mózgu podczas treningu. Atrakcyjna forma pracy (gry multimedialne, filmy) sprawia, że nabywanie kolejnych umiejętności staje się dla dziecka ekscytującą zabawą i prawdziwą przyjemnością.

Podczas treningu:

• dziecko uczy się rozpoznawać własne reakcje udoskonalając działanie własnego organizmu
  • aktywizuje pracę mózgu
  • ćwiczy umiejętność skupiania uwagi na określonym zadaniu

Treningi EEG Biofeedback:

• poprawiają wyniki w nauce
  • zwiększają zdolność zapamiętywania i koncentracji
  • rozwijają zdolności językowe, matematyczne, sportowe
  • wyciszają nadmierne emocje
  • pomagają radzić sobie z trudnymi sytuacjami
  • likwidują stany lękowe
  • sprawiają, że nauka przychodzi z łatwością

Regularne treningi EEG Biofeedback powodują, że mózg dziecka zapamiętuje, utrwala, a następnie wykorzystuje wyćwiczone umiejętności w życiu codziennym, sprawiając, że nauka przychodzi z łatwością, a dziecko cieszy się z osiąganych rezultatów.