Opublikowano: 26 Sty - 20:27

Pasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej

Organizator: Barbara Tuczyńska, Justyna Kaniuczok

24 styczna nastąpiło oficjalne przyjęcie uczniów klas I. w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Parajumpers Men Jest to wydarzenie ważne w życiu każdego członka społeczności szkolnej. Od dzisiaj pierwszaki mogą korzystać z bogatych zasobów biblioteki. Świat bajek i baśni stanął przed nimi otworem.
Aby sprawdzić ich przygotowanie do roli czytelnika, uczniowie klas starszych wcielili się w znane postacie z bajek. Maluchy wykazały się ogromną wiedzą i bezbłędnie odgadły zadawane przez aktorów zagadki. Zapoznali się także z prośbami książki. Wychowawczynie, p. Grażyna Kołtowska i Justyna Kaniuczok z dumą słuchały odpowiedzi swoich wychowanków, którzy bezbłędnie wskazywali, jak należy obchodzić się z książkami.
Przedstawienie uatrakcyjniły swoimi występami wokalnym uczennice z klasy Va – Laura Parajumpers women Gaworczak i Aleksandra Wojno.
Po części artystycznej nastąpiło oficjalne pasowanie. Uczniowie złożyli słowa przysięgi dobrego czytelnika. Obiecali dbać o książki i ich nie niszczyć.
Na zakończenie każdy otrzymał słodką niespodziankę od pani dyrektor Marioli Tuz oraz pamiątkowy dyplom.
Jak twierdzi bibliotekarka, Barbara Tuczyńska, każdy pierwszoklasista to nieoszlifowany diament, który dzięki książkom, może zamienić się w piękny brylant.

Napisała: redakcja Info.Szkoły