konkurs-pozarniczy

Po raz jedenasty odbyły się eliminacje rejonowe Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Legnicy.

Na scenie zaprezentowały się zespoły oraz soliści w swych interpretacjach patriotycznych utworów. W przeglądzie wzięło udział 30 podmiotów – 10 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów rejonu legnickiego, 5 solistów szkół podstawowych oraz 15 solistów z gimnazjów i liceów.

Jury spośród wszystkich wybrało dziesięć podmiotów, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu – wojewódzkiego – który odbędzie się 8 kwietnia w Zespole Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Nasz zespół jako jedyny został wybrany spośród szkół podstawowych, pozostali to uczniowie gimnazjów i liceów.

Skład Zespołu Andante stanowią: Marianna Janusz – VIb, Zofia Niedośpiał – VIb, Alicja Ciesielska – VIb, Weronika Wozniak – IVb, Emilia Pyziak – IVa.

Lista zakwalifikowanych:

1. Zespół Szkół Publicznych – Wińsko